Twitter’e Periscope Canlı Yayın Düğmesi

Artık twitter’da tek düğmeyle periscope canlı yayın dönemi başlıyor.

 

twitter

 

Twitter,  Android ve iOS uygulamaları için Periscope canlı yayın düğmesini tanıttı. Bu düğme sayesinde , uygulama üzerinden Periscope’dan direkt olarak yayın yapmanızı sağlayacak. Twitter’in bu atağının bize göre tek nedeni Facebook Live özelliğinin yaygınlaşarak kullanılmaya başlaması.

 

periscope

 

Yeni eklenen özellik sayesinde, kullanıcı tweet atmak istediğinde ekran çıkan panelin alt kısmında Fotoğraf, Video ve Canlı  yazan ikonları görecek. Canlı yazan ikona basarak anında canlı video yayınını başlatılabilecek.  Tabi ki bu özelliğin kullanılabilmesi için Periscope uygulamasının telefonlarda yüklenmiş ve kullanıma hazır durumda olması gerekmektedir.  Eğer Periscope uygulaması telefonda yüklü değil ise “Canlı” düğmesine bastığı anda kullanıcıyı Periscope uygulamasını indirebiliceği adrese yönlendiriyor.  Kurulu olan cihazlarda ise “Canlı” düğmesine basıldığında kullanıcıları Periscope uygulamasına yönlendirerek canlı yayını başlatıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcı Periscope sisteminde başlattığı canlı yayını doğrudan Twitter hesabı üzerindeki takipçileriyle paylaşmış oluyor. Bu özellik deneyimli , bir süredir Periscope kullanan kullanıcılar için değilde , uygulamayı daha önce kullanmayan yada bir kaç kez bakıp çıkan kullanıcıların merak edip kullanmalarını sağlama amacıyla yapılmış bir hamle olarak gözüküyor.

 

Peki ya sizin düşünceleriniz nedir? Yeni güncellemeyi hemen kullanıcak olanlardan mısınız ? Yoksa olsa da olur olmasa da olur ben zaten fazla kullanmıyordum diyerek önemsemiyicek misiniz ? Görüşlerinizi yorumda belirtirseniz seviniriz.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

2 thoughts on “Twitter’e Periscope Canlı Yayın Düğmesi”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s