Samsung 3D Televizyon Üretimine Son Verdi

Artık bir çok firma eskisi kadar popüleritesi kalmayan 3D televizyon üretimlerini durdurmaya başlamıştı. 3D televizyon pazarından çekilen bir isimse bu sefer Samsung oldu.

 

Samsung 3D TV

 

3D televizyonlar ilk ortaya çıktığı dönemde oldukça popüler olmuş ve birçok firmada bu alana yatırım yapmaya başlamıştı. Çok değil, henüz birkaç yıl öncesine kadar 3D televizyonlar çok önemli bir yere sahipti. Çıkan her yeni televizyon 3D teknolojisiyle geliyor ve hemen herkes 3D bir televizyon almak için can atıyordu Ama zamanla piyasada azalan 3D televizyon talebi düştüğü için ve 3D teknolojisi yerine 4K teknolojisi ön plana çıkmaya başlayınca üreticilerde 3D TV pazarından çekilmeye başladı.  Bu değişimden etkilenen firmalardan biriside Samsung oldu. Firma ABD pazarı için ardık 3D televizyon üretmeyeceğini açıkladı.

 

Bu haberin üzerine bir kaç haber kaynağı firmanın artık hiçbir pazar için 3d televizyon üretmeyeceğini söyledi.  Fakat LG, 3D televizyonların hala önemli olduğunu düşünüyor, üst seviye modellerinde yer veriyor. Sony ise sadece çok az sayıda üst seviye modelde 3D bulunduracağını açıkladı. Bu da demek oluyor ki bazı markalar sayesinde 3D pazarı bir süre daha devam edecek ama 4K ve VR teknolojisi ile en yakın zamanda tamamen bütün pazarlardan kalkacağını tahmin ediyoruz.

 

Sizlere göre 3D TV’ye ihtiyaç var mı ? Yorumlarınızı yazarak yazımıza ortak olabilirsiniz.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s