Otomatik Pilotta İlk Ölüme Neden Oldu

Tesla Model S, otomatik pilottayken ölümcül bir trafik kazasına karıştı. Tesla’nın resmi blogundan da kabul edilen olay, Tesla’nın otomatik pilot uilk ölümlü trafik kazası oldu.

 

tesla model s otomatik pilot

 

Tesla Model S, otomatik pilotta trafikte ilerlerken bilinen ilk ölümlü trafik kazasına karıştı. 7 Mayıs 2016tarihinde akşam saatlerinde meydana geldiği belirtilen olay, resmi kayıtlara da geçmiş durumda. Tesla’nın resmi blogundan da paylaşılan bu üzücü olay, ABD’nin Florida eyaletinde bir otoyolda yaşanmış.

 

Ulusal Otoyol Güvenlik İdaresi tarafından da resmiyet kazandırılan ve araştırılan olayda Tesla Model S bölünmüş bir yolda otomatik pilot modunda ilerliyordu. Bu esnada önüne dorseli bir tır çıktı. Epey uzak bir noktada tır sola dönüş yapmak için yavaşça manevra yapıyordu. Dorse üzerindeki reflektör kaplı yapı veya aşırı parlak görünen beyaz kaplaması nedeniyle araç önündeki bu kısmı parlak bir gökyüzü olarak algıladı. Bu nedenle de yoluna devam etti ve hızla giderken tırın dorsesine çarptı. Cam hizasından tırın altına giren Tesla Model S’in 40 yaşındaki araç sürücüsü üzücü bir şekilde hayatını kaybetti. Sürücünün durumu farkedip kontrolü ele alma olanağı olmasına karşın bu noktada hiçbir şey yapmamış olması da işin farklı bir boyutu.

 

Bir otomatik pilotlarımızın kazası eksikti artık onlarda başladı…

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

One thought on “Otomatik Pilotta İlk Ölüme Neden Oldu”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s