iPhone 7’de Bize Nasıl Depolama Alanı Sunacak?

Çıkışına aylar kala çoğu kişinin merakla beklediği iPhone 7 hakkında bilgiler gelmeye devam ederken akıllarda ki bir soru ise depolama alanı idi. İphone7’de depolama alanı nasıl olacak? Gelin beraber bakalım…

iphone-7-1.2.3

Bugüne kadar ki modellerinde hafıza karıt desteği sunmadığı için 16GB’lık iPhone modeller fazlasıyla eleştiri alıyordu. Bugün Android cihazlarda orta segment modellerin bile  32GB dahili depolama ile çıkış yaparken, Apple’ın üst düzey bir performans sergileyen modellerinde 16GB kullanması ve üst depolama birimleri için ücret istemesi insanların eleştirisini alıyordu.

Belki bu eleştirimle Apple’ı kızdırabilirim fakat bende eleştirenlere hak veriyorum. Sebebi ise Sevgili, Canım, Cicim, Sayın Apple; 16 GB alan 6’sı sisteme gitti bize kaldı 10GB. Biz buraya oyun mu? video mu? resim mi? uygulama mı? hangi birini sığdıralım. E bir üst depolamaya bakıyorsun onunda pahalı kaçma ihtimali var. Neyse ki Apple sesimizi duymuş. Gelen haberlere göre İphone7 de 16GB’den kurtuluyoruz.

Evet 16 GB’yi bu kadar eleştirdikten sonra asıl habere geçelim. The Wall Street Journal’dan Joanna Stern, bir sonraki iPhone modelinde 16 GB dahili hafıza alternatifinin olmayacağını, başlangıç hafızanın 32 GB olacağını belirtti.

WSJ kaynağını gizli tutarken, sitenin daha önceki iPhone modellerine ilişkin aktardığı haberlerle güvenilirliğini defalarca kanıtladığını belirtmekte yarar var. iPhone 7’de dahili depolama birimi 32GB / 64GB / 256GB şeklinde;iPhone 7 Plus’ta ise 32GB / 128GB / 256GB şeklinde olacak.

 

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

One thought on “iPhone 7’de Bize Nasıl Depolama Alanı Sunacak?”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s