Türk Yapımı Mobil Oyunlar! #1

Türk yapımı oyunlar son yıllarda oldukça artmaya başladı.Hem sayı ve kalite olarak başarı yakalayan Türk yapımı oyunlar oyun piyasasında gözle görülür şekilde yükseliyor.

Sizler için güncel mobil cihazlar için yapılan Türk oyunlarını listeledik;

1-Online Kafa Topu,

Yapım:“İZMO”
Tarih:2014
Kullanılabilirlik:IOS,Android 

İzmo(WebTekno)tarafından geliştirilen Online Kafa Topu  arkadaşlarınızla veya diğer oyuncularla teke tek olarak oynayabileceğiniz eğlenceli bir oyun.Bu oyun Türk oyunları içinde en iyi oyunlardan biridir.

kafatopu

2-%99
Yapım:“Kombera İletişim”
Tarih:
Kullanılabilirlik:IOS,Android

Kombera İletişim tarafından yapılan bir kelime oyunudur. %99’da amaç sorulara %99 oranında doğru cevap verebilmek. Oldukça basit ve sürükleyici olan %99 oyunu ile uzun soluklu bir kelime oyununa hazır olun.

images

3-Traffic Racer
Yapım:“Soner Kara”
Tarih:2014
Kullanılabilirlik:IOS,Android,Windows

Soner Kara tarafından yapılmış bir araba yarış oyunudur.Yüksek derecede bağımlılık yapar ve şarj aletini yanınızda taşımanıza sebebiyet verir. Sürekli haraket halindedi sıkışık trafikte gerçek hayatta yapamayacağımız makasları yapmamız gerekiyor. Makas attıkça ekstra combo yapmış oluyor ve puanlar topluyoruz.Bu oyun Türk oyunları içinde en iyi oyunlardan biridir.

tr2

4-Traffic Rider
Yapım:“Soner Kara”
Tarih:2016
Kullanılabilirlik:IOS,Android

Yine Soner Kara tarafından yapılmış bir motor yarış oyunudur.Oyun oldukça ilgi çekici ve oynadıgınız zaman bagımlısı olacagınız kadar eğlencelidir.Oldukça güzel grafiklere sahip Traffic Rider 2016’da çıkışının ardından büyük bir ilgi çekmiştir.

unnamed

5-Need For Şahin
Yapım:“Atom Games”
Tarih:2015
Kullanılabilirlik:IOS,Android

Yerli yapım bir oyun olan Need For Şahin, arabaları ve haritalarıyla da yerli. Oyun İstanbul’un Dolmabahçe ve Beşiktaş semtlerinde geçiyor. Oyunda modifiyeli, nitrolu Şahin ve Kartallar ile drift yapın.Çıkışından beri iyi bir ivme yakalayan Need For Şahin halen popülerligini sürdürmeye devam ediyor.

unnamed

6-Wood Ball
Yapım:“Simge Simülasyon”
Tarih:2015
Kullanılabilirlik:IOS,Android

80 ve 90‘larda çocuk olanların bildiği bir oyun olan parayla oynanan çivili futbol oyunu artık telefonuzda! Gerçek oyuncularla oynayabileceğiniz eğlenceli bir futbol oyunu olan WoodBall’ı kesinlikle oynamalısınız.

unnamed (1)

7-Real Basketball
Yapım:“MobileCraft”
Tarih:2014
Kullanılabilirlik:IOS,Android,Windows

Real Basketball oyunu gerçekçi 3 boyutlu grafiklere sahip ücretsiz bir oyun. Türk geliştiriciler tarafından hazırlanan oyunda potaya basket atmaya çalışmakla kalmayacak gerçek oyuncularla online olarak mücadele edeceksiniz.

real-basketball-mobilecraft-logo

8-Dolmuş Driver
Yapım:“Gripati Digital Entertainment”
Tarih:2013
Kullanılabilirlik:IOS,Android

Dolmuş Driver oyununda İstanbul trafiğindeki çözüm olan taksi dolmuşlardan birisini kullanacaksınız. Türkçe seslerle eğlenceli bir oyun olan Dolmuş Driver’da yoğun trafikteki engelleri aşmak için iyi bir sürücü olmaya çalışın.

ttt

9-Ottomania
Yapım:“Arctic Camel Games”
Tarih:2014
Kullanılabilirlik:IOS,Android

Osmanlı ordularını yöneterek oynayabileceğiniz bir strateji oyunu olan Ottomania’da Osman Bey, Fatih Sultan Mehmet ve Kanuni Sultan Süleyman önderliğinde savaşacaksınız. Yerli geliştiricileri tarafından hazırlanan Ottomania’yı ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

screen640x640

10-Dead Land

Yapım:“isandroid”
Tarih:
Kullanılabilirlik:IOS,Android

Yerli yapım bir mobil oyun olan Dead Land çarpıcı grafikleri ve özel ses efektleriyle oldukça başarılı. Dead Land’ı yerli oyunlar arasında en iyi korku oyunu olarak değerlendirebiliriz.

unnamed (1)

Oyunlar ile ilgili diğer haberimize ise buradan ulaşabilirsiniz !

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s