Samsung’dan Yeni Gear VR Geliyor !

Samsung’un mobilde sanal gerçeklik çözümü Gear VR, yenilenerek karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Yeni Gear VR, Note 7’ye özel bile olabilir!

 

gear vr

 

Son çıkan haberlere göre Samsung, Note 7 için yeni Gear VR başlığını hazırlıyor olabilir. Sanal gerçeklikte öncü firmalardan olan Samsung, başarısını Note 7 amiral gemisiyle yeni bir sanal gerçeklik başlığı sunarak katlamak istiyor.

Gümrükte yakalandı

Mobilde sanal gerçeklik dendiğinde akla ilk gelen firma, şüphesiz kiSamsung oluyor. Samsung’un son kullanıcı için piyasada olan sanal gerçeklik başlığı, SM-R322 model numarasına sahip. Phonearena’nın haberine göre, geçtiğimiz günlerde Hindistan gümrük veritabanındaSamsung tarafından SM-R323 model nolu bir cihaz göze çarptı.

16-07/07/gear-vr-header.jpg

Hatta gümrük veritabanındaki kayıtlardan birinde SM-R323’ün Gear VRolarak tanımlandığı da görüldü. Bu model numaralı bir cihazın, şu anda piyasada var olan telefonlardan biriyle test edilmemiş olması da bazı tahminlere yol açıyor.

Yeni detaylar yakında

Samsung’un Note serisinin gelecek üyesi Note 7, yeni VR başlığıyla duyurulabilir. Yeni Gear VR’da hangi geliştirmelerin olacağına dair şu anda bir bilgi bulunmuyor. Gümrük verilerinde Bluetooth bağlantısından bahsedilmiş olsa da, bu bağlantının hangi işleve hizmet edeceği soru işareti. Eğer cihaz, Note 7 ile piyasaya sürülürse, bir ay içerisinde cihaza dair birçok detay bizlerle olacaktır.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s