Yeni Renault Alaskan !!!

Yeni Renault Alaskan 2017 yılında Güney Amerika ve Avrupa’da satışa sunulacak…

Renault’nun geçen yıl konsept araç olarak tanıttığı ilk pick-up modeli olan  Yeni Renault Alaskan seri üretim versiyonu ile resmen görücüye çıktı. Fransız üreticinin küresel anlamda çıkardığı ilk pick-up modeli olan Alaskan, firmanın Nissan ile yapmış olduğu ortaklık ile birlikte aslında yeni nesil melez araçlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni Renault Alaskan 2017 yılında yollarda olacak.
Yeni Renault Alaskan 2017 yılında yollarda olacak.

Bu ortaklık sonucu aracın dış görünümü Nissan Navara modeli ile hemen hemen benzer yapıda olacağa benziyor. Aracın iç kısmında, özellikle ön konsolda ise Talisman ve Yeni Megane’da karşımıza çıkan tasarımla örtüşmesi bekleniyor.

Alaskan'ın sınıf arkadaşı diyebileceğimiz Nissan Navara
Alaskan’ın sınıf arkadaşı diyebileceğimiz Nissan Navara

Pek çok araçta alışık olduğumuz gibi Alaskan da pazara göre değişkenlik gösterecek bir motor portföyüyle karşımıza çıkacağa benziyor. 2,3 litre dizel motoruyla 160 veya 190 beygir güç üretebiliyor. Ayrıca Alaskan’da 160 beygir gücünde 2,5 litre benzinli motor seçeneği de olacak.

Dış görünüşüne bakıldığında oldukça kaslı ve sportif olan görünümünü 21 inç jantlar ile destekleyen Alaskan, yeni nesil Renault araçlarda görmeye alıştığımız geniş ön ızgarası ve Full-Led farlar ile de dikkati çekmeyi başarıyor.

Yeni Renault Alaskan sportif yapısının yanında, yol tutuş özellikleri, ekonomik tüketim verileri ve dokunmatik ekran ile desteklenen multimedya özellikleri ile de kullanıcı dostu bir araç olacağa benziyor.

Türkiye pazarına da sunulması beklenen aracın henüz ülkemizde hangi fiyattan listelerde yer alacağı kesinleşmese de, Nissan, Volkswagen, Toyota ve Ford gibi önemli rakipleriyle birlikte pazarda önemli bir paya sahip olacak gibi gözüküyor. Elbette fiyat listelerinin açıklanması ve aracın ülkemizde görücüye çıkmasının ardından göstereceği kullanıcı deneyimleri pazardaki yerini belirleyen esas faktörler olacak…

Yeni Renault Alaskan
Yeni Renault Alaskan
Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s