Pokemon Go Oynayan Genç Kız Ceset Buldu!

Pokemon Go oyunuyla ilgili oyunu oynarken düşenler, ölenler, ölümden dönenler olurken ilginç bir haber daha geldi. ABD’de Pokemon Go oynayan bir genç kız pokemon ararken ceset buldu! pokemon

 

 

pokemon go gorsel

Tüm dünyada hızla yayılan Pokemon Go çılgınlığı eğlenceli anlara sahne olabiliyor.  Fakat bu sefer pekte iyi bir ana sahne olduğunu sçyleyemeyiz. Henüz yayınlanmasının üzerinden birkaç gün geçen Pokemon Go oyunu hızla her yere yayıldı ve elbette arttırılmış gerçeklik teknolojisi üzerine kurulu olmasıyla çok ilginç yerlerde pokemon avına çıkılması eğlenceli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.  Sıcak yaz aylarında evlerinde sıkılan bizler gibi birçok insanı dışarıya çıkartan yapım, beraberinde bazı olayların gün yüzüne çıkmasında da etkili olacak gibi gözüküyor.

Amerika Birleşik Devletleri‘nin Wyoming eyaletindeki Riverton şehrinde Pokemon Go oynarken bir nehir kenarında pokemon avına çıkan genç kız pokemon ararken bir ceset buldu.  Bir Pokemon yerine bir ceset ile karşılaşınca genç kız şoka uğradı. 
Olayın üzerine büyük bir şaşkınlık yaşayan genç kız hemen 911‘i(filimlerden bildiğimiz o meşhur polisler) arayarak bilgi verdi ve polisler konuyla ilgili araştırmalara başladı. Çok kısa sürede ilginç olaylara neden olan Pokemon Go ile yaşanan olaylara bir yenisi daha böylelikle eklenmiş oldu. Dünya genelindeki birçok ülkede polisler bu oyunu oynarken insanların daha dikkatli olmasında fayda olduğunu, aksi takdirde istenmeyen olayların yaşanabileceğini söylemişti.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

One thought on “Pokemon Go Oynayan Genç Kız Ceset Buldu!”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s