Evolve Önce Ücretsiz Oldu Sonra Rekor Kırdı!

Çıkmadan önceki dönemde oyuncuları büyük bir beklenti içerisine sokan ve döneminin en önemli oyunlarından biri olma potansiyeline sahip olan Evolve, tüm bu beklentilere karşın adeta yapımcı şirketi 2K Games’in elinde patlamıştı. Daha öncede ücretsiz olacağına dair bir haber hazırlamıştık. Ücretsiz olmadan önceki satış rakamları tam bir hayal kırıklığı olan Evolve, ücretsiz olmasının ardından büyük bir rekora imza atarak yapımcısı 2K Games’in yüzünü güldürdü.

evolve-once-ucretsiz-oldu-sonra-rekora-kostu-705x290

Büyük reklam kampanyaları ile ortaya çıkan ve içeriği sayesinde büyük ilgi gören online oyun Evolve, kısa süre içerisinde oyuncular tarafından terk edildi. Günde en fazla 157 oyuncunun giriş yaptığı multiplayer oyunun günlük oyuncu sayısı neredeyse sıfırı gören oyun için 2K Games, yeni bir pazarlama planına gitmiş ve oyunu ücretsiz (Free to Play) olarak sunmuştu. İlk etapta Steam üzerinde indirime giren oyun, hemen ardından ücretsiz oldu.

4-1 olarak oynanan multiplayer oyunda, oyuncular yaratık türlerinden biri ya da hayatta kalmaya çalışan insanlar arasından seçim yapıyor ve birbirlerine karşı çatışıyorlar.

16-07/09/evolve.jpg

Evolve Stage 2 adı ile F2P olan yapım, geçtiğimiz Perşembe günü beta süreci ile oyunculara kucak açınca, Steam üzerinden 40.000’den fazlaoyuncuya merhaba dedi.

İlk 48 saatlik süreçte en çok oynanan Steam oyunları arasında 11. olanEvolve Stage 2, bakalım ilerleyen aylarda bu başarısını sürdürebilecek mi?

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s