HiAlgo Artık AMD’ye Ait !

AMD firması, PC teknolojilerinin geliştiricisi yazılım şirketi HiAlgo Inc.’i satın aldığını duyurdu.

 

AMD hialgo

 

AMD, pazara yeni sunulan Polaris grafik mimarisi tabanlı Radeon RX grafik kartlarının oyunculuk deneyimini dönüştürmesine yardımcı olmak, GPU verimliliğini artırmak ve oyun deneyimlerinin genel tutarlılığını iyileştirmek için tasarlanan benzersiz PC teknolojilerinin geliştiricisi yazılım şirketi HiAlgo Inc.’i satın aldığını duyurdu. Gerçekleşen satın alma Radeon RX GPU kullanıcılarının büyük fayda sağlayacağı Radeon Software yenilikçi stratejisinin temelini oluşturuyor.

Konu ile ilgili konuşan AMD Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Radeon Technologies Group Baş Mimarı Raja Koduri “Bize performansı maksimize etmek için GPU silikonunu en iyi şekilde donatma imkanı veren ve oyun ve uygulamalarda muazzam deneyimler sağlayan yazılım grafik biliminin gelişiminde ayrılmaz bir unsurdur. HiAlgo yazılım konusuna, oyuncu deneyimlerini iyileştiren ve GPU’nun gelecek odaklı olmasını sağlayan çeşitli yaratıcı yaklaşımlar getirerek bizim konuya olan tutkumuzu ve devamlılığımızı somutlaştırıyor.”

 

AMD bu hareketle oyunlarda daha fazla performans sunmayı ve yeni geliştireceği sistemlere daha sağlam bir altyapı sağlamayı amaçladığını görüyoruz. Bu sayede artık AMD destekli oyunlarda daha fazla performans alacağımızı daha verimli bir oyun oynayacağımızı düşünüyoruz. Bizim düşüncemize göre firma bu sistemi ilk başta yeni çıkardığı kartlarında kullanacak. Sizce firma bu konuda iyi bir adım mı attı ? Ya da bu adımın iyi / kötü yanları sizce nelerdir ? Düşüncelerinizi fikirlerinizi yorum olarak belirtirseniz seviniriz.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s