Samsung firmasından Apple’a Büyük Gol

Samsung firması ve Apple firması arasında yaşanan rekabette Samsung’’un Apple’’ı kendi yurdunda da geçmesi ciddi bugünün en önemli gelişmesi olarak görüldü.

 

apple vs samsung firması

 

Samsung ve Apple firmaları arasında yaşanan rekabet her dönem farklı bir durum yaratıyor. Konuyla ilgili son açıklanan rakamlarda ise rekabetin yeni gelişmelere sahne olduğu ve Samsung’un Apple’ın kendi yurdunda da geçmeyi başardığı açıklandı.

Apple için çok önemli bir Pazar haline gelen Amerika Birleşik Devletleri, özelikle markanın ana vatanı olması nedeniyle marka tarafından da çok önemseniyor. Geçtiğimiz dönemlere kadar Apple bu alanda liderliğini sürdürürken, Samsung Galaxy S7 serisi ile birlikte çok önemli bir gelişme yaşayan Samsung, Apple’ı ABD’de geçmeyi başardı. Gelen son rakamlarda Apple bir adım geride kalırken, yapılan açıklamalarda Samsung’un ülke pazarında yüzde 16’lık bir kullanım rakamlarına ulaştığı belirtildi. Samsung Galaxy 7 ve S7 Edge modelleri ile bu başarıyı yakalayan Samsung, ülkede en çok kullanılan telefon modellerine sahip olurken, Apple kullanım oranları yüzde 14.6’da kaldı. Apple’ın tutulan modelleri ise iPhone 6S ve 6S Plus oldu.

Bu konuda en çok dikkat çeken nokta ise iki markanın 6 ay ara ile tanıtım yapması. Apple piyasada 6 ay önce girse de bu konuda Samsung aradaki farkı kısa süre kapatarak Apple’a fark atmayı da başardı.

 

 

Bu aslında çok büyük bir başarı. Ev sahibi takımı yenmek her zaman biraz daha zor olmuştur. Ama Samsung firması bunu başarmış gibi görünüyor. Size göre bu olay Apple’ı ne kadar etkiler ?

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s