iPhone 7 Kablosuz Kulaklıkla Geliyor!

 iPhone 7 modelinde 3.5 mm kulaklık girişinin yer almayacağı daha önceki haberlerimizden belli olmuştu. Bu kararın ardından cihazın lightning çıkışlı ya da kablosuz kulaklıkla birlikte geleceği söyleniyordu. Apple, kablosuz kulaklığının adını tescilleyerek cihazın kablosuz kulaklıkla geleceğinin ilk işaretini verdi.

apple-ilk-sinyali-verdi-iphone-7-kablosuz-kulaklikla-geliyor-1.1

Teknoloji devlerinden Apple’ın uzun bir süredir gündemde olan yeni modeli iPhone 7, beraberinde çok önemli bir değişiklikle gelecek. Bizzat biz dahil kullanıcıların pek memnun olmayacağı bu değişiklik ise birçoğunuzun bildiği gibi iPhone 7’nin 3.5 mm’lik kulaklık girişinden yoksun olarak gelecek olması.

Bir süredir paylaşılan sızıntıların yanı sıra Apple kanadından bu duruma ilişkin resmi bir şey paylaşılmamıştı. En son ortaya çıkan dedikodular ise Apple’ın kulaklığının AirPod adını alacağı yönündeydi. Geçtiğimiz günlerde Apple, Amerika Birleşik Devletleri’nde AirPod ismini tescilledi. Böyelikle iPhone 7’nin kablosuz AirPod kulaklıkla geleceğinin ilk sinyalleri resmi olarak verilmiş oldu.

Çoğu kişi gibi benimde aklıma ilk gelen soru şu oldu: Peki o kadar para döktüğümüz beats, jbl, sony gibi pahalı ve 3.5mm’lik kulaklıklar ne olacak? Tahminimce o kulaklıklar için lightning çıkışını 3.5mm girişe çeviren dönüştürücü bir aksesuar yapar Apple.( Kosoca Apple bunuda mı biz düşünelim?)

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

One thought on “iPhone 7 Kablosuz Kulaklıkla Geliyor!”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s