Tesla’dan Otomobil ve Kamyon Geliyor !

Elektrikli otomobilleri ile dünya genelinde ilgi gören Tesla’nın otomobillerin ardından kamyon ve otobüs üretimine geçeceği açıklandı. 

 

tesla model s otomatik pilot

 

Tesla tarafından yapılan üretimler, dünya genelinde ses getirirken, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından yapılan son açıklamalar gündemde büyük yer buldu. Tesla’nın elektrikli otomobil konusunda başarıya ulaşması ve bundan sonra araçlar üzerinde sadece yeni geliştirmeler ile model üretimlerinin yapılacak olması, Tesla’nın elini güçlendirdi. Otomobilde yakalanan başarıyı devam ettirmek isteyen firma, bu konuda yeni hedefler belirlerken, bundan sonraki süreç içerisinde kamyon ve otobüs gibi diğer araçlara yöneleceği açıklandı.

Yeni Araçlar Geliyor !

Elektrikli kamyon ve otobüs üretimlerinin başarılı bir şekilde yapılması halinde, yollarda daha fazla elektrikli araç olmaya başlayacak. Bu durum maliyetleri düşüreceği için özellikle otobüs ve kamyonlarda da fazla tercih edilebilir. Aynı zamanda araç paylaşımı ve güneş enerji sistemleri üzerine de çalışma yapacağı açıklanan Tesla’nın araçların elektrik ihtiyacının giderilmesi konusunda özel bir sistem de geliştirebilir. Bu bakımdan güneş enerjisinin araçlarda nasıl kullanılacağı da oldukça merak ediliyor.

 

Tesla firması artık kendini iyice geliştirerek , otomobil piyasasında çok büyük bir adım atıyor gibi gözüküyor. Siz Teslanın ürettiği araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz. Firma hakkında ki düşüncelerinizi yorumda belirtirseniz seviniriz.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s