Spotify Kullanıcı Verilerini Satıyor !

Uygulamaların kullanıcı verilerini satması pek çok kez gündeme gelirken bu konuda son iddia Spotify için gündeme getirildi.

 

spotify

 

Spotify müzik servisi milyonlarca aboneye sahip olurken kullanıcıların sistemde yer alan bilgilerinin satılacağı iddia edildi. Gündeme gelen iddialarda Spotify reklam servisinin daha etkin bir şekilde kullanılması adına reklam verecek firmalara kullanıcı verilerini satacağı belirtilirken bu durum büyük gündem yarattı.

Reklam verecek firmalar ile yapılacak paylaşımlar sayesinde kişilerin ilgi alanlarına yönelik reklamların sunulması sağlanacak. Bu açıdan uygulama için önemli bir geliştirme veri satışı ile birlikte gerçekleştirilmiş olacak.

Gündeme gelen bu haberlerin ardından kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve gizliliği üzerine yeni tartışmalar başlamış olmuş olsa da yapılan tartışmalara rağmen veri satışın kesin bir şekilde yapılması bekleniyor. Ücretsiz olarak uygulamayı kullanan kişilere her 15 ile 30 saniyede reklam gösterileceği ve bu reklamlarda da kişilerin verilerine yönelik özel reklam seçeneklerinin ekranda görülebileceği ifade edilirken sistemde 100 milyon abonenin sadece 30 milyonu ücretli olarak uygulamayı kullanıyor.

 

Spotify gibi büyük firmanın bu hareketi büyük yankı oluşturacak. Milyonlarca abonenin bilgisinin satılması kullanıcıların hoşuna gideceğini sanmıyorum. Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir ?
Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s