WhatsApp’a Yeni Özellik Geldi !

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yeni bir güncelleme yayınlandı.

 

WhatsApp Güncelleme

 

WhatsApp adı verilen uygulama için geliştirilen yeni özellikler son güncelleme ile birlikte sunuldu. Sunulan yeni özelliklerde WhatsApp yazışmalarında yeni fontun kullanılabileceği ve aynı zamanda geri arama özelliğinin de kullanılabileceği ifade edildi.

Güncelleme Sunuldu

2.16.189 kod adına sahip yeni WhatsApp sürümü pek çok iyileştirme ve performans güncelleştirmelerini de içerirken yeni güncelleme tüm kullanıcıların kullanımına sunuldu.

Neler Yeni?

Güncelleme ile yapılan açıklamalarda uygulama üzerinden yapılan aramalarda kişiye ulaşılamadığı durumlarda kişiler iki farklı seçeneği daha kullanabilecek. Kişiye ulaşılamadığında ekranda sesli mesaj bırak ve geri ara butonlarının yer alacağı ve kişiler bu butonlarda ki seçenekler yardımıyla işlemlerine devam edilebileceği açıklandı.

Bu bakımdan kişiler artık sesli mesaj bırakarak ulaşamadıkları kişilere mesaj dışında da ileti gönderebilecek. Kişilerin yeni fontu kullanmak istemesi durumunda ise özel simgelerin kullanılması gerekiyor. Yazılan mesajın 3 tırnak arasında yer alması gerekirken 3 tırnak kullanımının ` ` ` şeklinde olduğu ifade edildi. Kişiler yeni fontu kullanmak adına mutlaka her mesajın öncesinde ve sonrasında bu tırnak işaretlerini kullanmalı. Bu bakımdan yeni fonun kullanımı pek çok kişi için biraz zorluk içerebilir.

 

Güncelleme hakkında ki düşüncelerinizi yorumda belirtiniz.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s