Windows 10 Artık Ücretli Oldu !

Microsoft tarafından piyasaya 1 yıl önce sunulan Windows 10 için ücretsiz geçiş imkanı sona erdi. İşte bundan sonra Windows 10 kullanmak isteyenlerin yapacakları.

 

Windows 10 350 Milyon Kullanıcıyı Geçti

 

Microsoft tarafından olduktan sonra 350 milyon gibi oldukça yüksek bir kullanıcı sayısına ulaşan WİNDOWS 10 işletim sistemi artık ücretli kullanılabilecek. Bugüne kadar güncelleme ile WİNDOWS 10 kullanmaya başlayan kişilerin herhangi bir ücret ödemesine gerek olmazken WİNDOWS 10 güncellemesi almayan WİNDOWS 7 ve WİNDOWS 8 kullanıcıları artık ücretli bir şekilde WİNDOWS 10’u kullanmak zorunda kalacak.

Şu an kullanıcıların yeni işletim sistemine geçiş yapması zorunlu olmazken WİNDOWS 7 ve WİNDOWS 8 için verilecek desteğin önümüzdeki yıllarda sona ermesi kullanıcıların ilerleyen yıllarda mecburen WİNDOWS 10 kullanmasını zorunlu kılacak. Destek verilmediğinden dolayı mevcut işletim sistemlerindeki güvenlik ciddi anlamda düşük olurken kullanıcıların herhangi bir sorun yaşanmaması adına WİNDOWS 10 işletim sistemini tercih etmesi zorunda bırakılacak.

29 Temmuz’da sona erecek ücretsiz geçişler sonrasında kullanıcıların ücretli bir şekilde yeni işletim sistemini kullanması gerekirken yapılan açıklamalarda WİNDOWS 10 işletim sistemi ne kadar olacağı belirtildi.

Windows10’un güncel satış fiyatları şu şekilde:

– MİCROSOFT MİCROSOFT WİNDOWS 10 EV PAKETİ – 429 TL

– MİCROSOFT WİNDOWS 10 PRO PAKET – 729 TL

 

Bugüne kadar ücretsiz olmasına rağmen güncellemeyen kişilerin daha sonra Windows10 kullanımı için oldukça yüksek ücret ödemesi gerekiyor. Güncellemeyi yapmayanlar için artık çok geç. Windowsun bizlere sunduğu fiyat hakkında sizlerin düşüncesi nedir ? Yorumda belirtirseniz seviniriz.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s