Apple iPhone’yi 1 Milyar Adet Sattı !

Mobil cihaz sektörünün devlerinden biri olan Iphone, ilk piyasaya çıktığı günden buyana çıkardığı modeller ve getirdiği yeniliklerle birlikte dillerden hiç düşmedi.

 

apple iphone 1 milyara kosuyor

 

Cupertino’da şirket çalışanları ile bir buluşma düzenleyen şirket CEO’su Tim Cook, geride bıraktığımız 10 yıl içinde Apple’ın 1 milyardan fazla iPhone satışı gerçekleştirdiğini resmi olarak duyurdu.

“iPhone, tarihin gelmiş geçmiş en önemli, sektöre en fazla yön veren ve en başarılı ürünlerinden biri haline geldi” açıklaması yapan Cook, sözlerine; “geçtiğimiz hafta şirketimiz için bir kilometre taşını daha geride bıraktık ve 1 milyarıncı iPhone’umuzu sattık. Biz her zaman en fazla ürünü yapan olmaktan ziyade en iyi ürünü yapan olmayı seçtik. Bizi farklı kılan şey de bu oldu” şeklinde devam etti.

 

Apple firmasının mobil piyasasına sadece iPhone cihazları ile girdiğini düşünürsek şuana kadar yapılan satışlar aslında iyi bir rakam gibi gözüküyor. Size göre Apple’ın ürettiği iPhone cihazlarının bu kadar çok tutulmasının ve satılmasının nedeni nedir ? iPhone’yi bu kadar popülar bir hale getiren olay nedir ? Bu konuda düşüncelerinizi  yorumda belirtirseniz seviniriz.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s