Google Haritalar Uygulaması Gelişti !

Google tarafından geliştirilen Google Haritalar servisine yeni bir özellik daha eklendi. İşte uygulamaya gelen son yenilikler.

 

google haritalar çoklu rota özelliği

 

Google tarafından geliştirilen haritalar servisi kullanıcıların lokasyon bulma ve yol tarifi alma konusunda bir kolaylık yaşamasını sağlıyor. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde Google tarafından yeni bir geliştirmenin daha kullanıma sunulduğu belirtirken artık yol tarifi almak isteyen kullanıcılara farklı rotalar da sunulacak. Alternatif rotaların da sunulacak olması bu konuda kişilerin daha iyi ve daha kolay bir şekilde ulaşım yapmasını sağlayacak.

Çoklu rota özelliği olarak ifade edilen bu yenilik uygulamanın daha kapsamlı bir şekilde hizmet vermesini sağlarken girilecek yola göre üç dört farklı rota belirlenebiliyor. Böylece kişiler özellikle yolun durumuna göre alternatif rotaları da tercih ederek yol bulmada zorluk çekmeden varılacak noktaya ulaşabiliyor. Mobil uygulamalara yönelik geliştirilen bu özelliğin kullanıcıların trafik sırasında alternatif rotalar bulmasını sağlarken bu özelliğin pek çok kişi tarafından oldukça beğenildi ile açıklanmış durumda.

Çoklu Noktalar Belirlenebilecek !

Aynı zamanda çoklu rota sayesinde kişiler gezmek istediği yerleri harita üzerinden seçerek daha farklı bir yol planlaması yapabilecek. Bu bakımdan bir bölgedeki yerleri gezmek isteyen kişiler Google Haritalar üzerinden çoklu rota girişi yaparak kolay bir şekilde tüm yerleri gezme fırsatı elde edebilir.

 

 

Bu yeni gelen güncelleme ile ilgili sizlerin düşünceleri neler ? İşe yarayacağını düşünüyor musunuz ? Düşüncelerinizi yorumda belirtirseniz seviniriz.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s