WhatsApp Mesajları Silinmiyor !

İOS ile ilgili yaptığı araştırmalarla tanınan Jonathan Zdziarski, yazdığı bir blogta WhatsApp’ın kullanıcılar tarafından silinen mesajları saklamaya devam ettiğini ifade etti.

 

whatsapp mesajları silinmiyor

 

Whatsapp IOS üzerine araştırmalarda bulunan araştırmacı Jonathan Zdzlarski, son yazdığı yazısında WhatsApp uygulamasından silinen mesajların hala koruma altına almaya devam ettiğini söyledi.

Uygulamanın son güncel versiyonundan alınan disk imajlarını inceleyen Zdziarski, uygulamanın silinen sohbetleri saklamaya devam ettiğini, bu verilere uzaktan yedekleme sistemleriyle yeniden ulaşılabileceğini belirtti.

Zdziarski’ye göre bunun sebebi uygulamayı kodlarken kullanılan SQLite kütüphanesinin işlemi, varsayılan olarak üzerine yazmaması. Uçtan uca şifreleme hakkında da konuşan Zdziarski, bu sistemin sadece mesajların iletim sırasında koruma altına alındığını açıkladı. Ne kadar gerçekçi bilemiyoruz ama yapılan açıklamalar bu yönde.

Araştırmacının bu iddialarına karşı şimdilik WhatsApptan bir açıklama gelmedi. Sizce böyle bir olayın gerçeklik payı var mıdır ? Gerçek ise eğer sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz. Düşüncelerinizi yorum da bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s