Overwatch “İlk 500” Sistemi Geri Geldi !

Overwatch’a rekabetçi sistemin eklenmesiyle beraber gelen, İlk 500 sistemi geçtiğimiz günlerde kaldırılmıştı.

overwatch

Bir sorundan ötürü sıralamaya giremeyen oyuncuların da İlk 500’de gözükmesinden kaynaklanan kafa karışıklığı yüzünden kaldırılan sistem, Blizzard tarafından düzeltildi ve oyuna yeniden eklendi. Oyuncular artık hak ettikleri zaman İlk 500’e girdiklerinde, oyunda bir bildirim görecekler ve farklı ödüller alacaklar.

İlk 500’e giren oyuncular Battle Tag, Gamer Tag veya PSN ID’lerinin yanında özel bir simge görecek. Sıralama her platform için farklı olacağı gibi platformlar içinde bölgesel olarak da ayrılacaklar. Avrupa bölgesinde oynayan oyuncular diğer sunuculardaki oyuncularla rekabet etmek zorunda kalmayacak. Sezon sonunda sıralamaya girmiş olan her oyuncu, bu başarıyı kısa bir süreliğine elde etmiş bile olsa, 60 rütbe olma şartı ile ödüller için hak kazanmış olacak. Her sezon sıralama sıfırlanacağı için, farklı oyuncuların da ödül kazanma şansı artacak ve her sezonun ödülü farklı olacak.

Kazanılacak ödülün anime edilmiş özel bir sprey. Bununla beraber Blizzard’ın başarı sıralamasıyla ilgili geleceğe dönük planları mevcut. İlerde oyuna en iyi oyuncularının isimlerini ve rütbelerini gösterecek görsel bir sıralama listesi eklemek ve oyunda sezon sonu ödüllerini arttırmak istediklerini açıkladılar. Bu yol ile oyuncuların rekabetçi oyunu daha ciddiye almasını ve harcadıkları zamana daha fazla değer verdiklerini göstermek istiyorlar.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s