Pokemon GO’da Kadınlar Üstünlük Kurmuş !

Pokemon GO oyununu oynayan kişiler üzerinden yapılan incelemelerde kadınların oyuna daha fazla ilgi gösterdiği ortaya çıktı.

 

pokemon go da kadinlar ustun

 

Pokemon GO oyununu milyonlarca kişi oynarken, bu durum pek çok açıdan araştırma konusu da olmuş durumda. Kişilerin oyun oynama alışkanlığını değiştiren Pokemon GO, aynı zamanda kadınların da bu alana ilgi göstermesin sağladı. Arttırılmış gerçeklik ile oynanan oyunda Pokemon avlamak kişilerin son zamanlardaki en büyük hobilerinden birisi olurken, kişilerin Pokemon oynayarak uzun saatler boyunca dolaşması da sürekli gündemde yer alıyordu.

Kadınlar Çoğunlukta !

Pokemon GO oynayan kişiler üzerinden yapılan araştırmalarda %63 oranında kadın ve %37 oranında erkek oyuncuların oyunu oynadığı tespit edildi. Bu bakımdan kadınların erkeklere oranla bariz bir üstünlüğü olan oyunda, yaş aralıkları da oldukça ilgi çekici. Oyuncuların 18 ile 29 yaş aralığında yüzde 26 oranına ulaşmış olması genç nesilden ziyade orta yaşın bu oyunu oynadığını gösteriyor. Oyunun yaşlara göre oynanma oranları ise şöyle; 13-17 yaş Aralığı %22, 18-29 yaş aralığı %46, 30-50 yaş aralığı %25 ve 50 yaş ve üstü %6.

Oyunda harcamalar da son zamanlarda artarken, 100k ve üzeri harcama yapan kişilerin oranı yüzde 34’e kadar çıkmış durumda. Bu bakımdan oyun için tüm gününü veren kişiler ceplerinden de ciddi oranlarda harcama yapmaktan geri kalmıyor.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s