Nvidia GTX Titan X’in 3D Mark Sonuçları Ortaya Çıktı !

Tabii ki Pascal mimarili olan Nvidia GeForce GTX Titan X’den bahsediyoruz.

 

Nvidia GeForce GTX Titan X Pascal

 

Nvidia firması, Pascal mimarili yeni kartlarını tanıtınca ilgi odağı olmuş, kartların performansı olduğu kadar düşük güç tüketimi de ilgi çekmişti. Ancak en fazla dikkat çekecek olan kart, tabii ki ailenin büyük abisi olan GeForce GTX TITAN X. Kart normalden çok kısa zamanda duyurulmuş ve bu durum, Nvidia takviminde farklı söylentilere sebep olmuştu. Kartın en dikkat çeken özelliği olan performans kısmıysa gayet tabii herkesin ilgisini çekerken ilk sentetik test sonuçları gelmeye başladı!

 

3DMark skorlarına göre Pascal mimarili GeForce GTX TITAN X, stok hızındaki Geforce GTX 1080’den %30 daha hızlı. Hız aşırtma yapıldığında ise bu fark %13’e kadar iniyor. Kart, stok hızındaki Geforce GTX 1070 modelinden ise %50 hızlı. Söz konusu Geforce GTX 1060 olduğunda ise %87’lik bir fark görünüyor. Elbette ki bu testlerin tamamen değişken platformlarda yapıldığını ve fazla güvenilmemesi gerektiğinin altını çiziyoruz. Önemli olan sentetik testlerden ziyade kartın size yaşattığı pratik deneyimdir. Kaldı ki kartın henüz bir yazılımının olmadığını da belirtelim. Bu da performansı etkileyen önemli bir etken.

 

Nvidia GTX Titan X 3D Mark

Kartın fiyatının 1200 dolar olduğunu göz önünde bulundurursak ve sonuçlar doğruysa pek iç açıcı gözükmüyor durum. Sizin düşünceleriniz neler ?

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s