Gamescom 2016 Başlıyor !

Gamescom 2016 adı ile Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek olan etkinlikte Türkiye’de Partner ülkelerden birisi olacak.

 

gamescom 2016

 

Dünya genelinde oldukça ilgi gören fuarlardan bir tanesi olan Gamescom 2016, 17 Ağustos tarihinde kapılarını ziyaretçilere açacak. Fuar oyun alanının en çok ilgi gören etkinliklerinden birisi olarak kabul edilirken özellikle oyun geliştiricilerinin fuara ilgi göstermesi bekleniyor.

Türkiye’nin partner ülke olarak yer aldığı fuar bu bakımdan Türkiye adına da özel bir önem taşırken bu durum Türkiye’de bir ilk olarak gerçekleşiyor. Türkiye’nin partner ülke olmasındaki en önemli katkılar Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ Teknokent tarafından sağlanmıştı. Almanya’da düzenlenecek fuarda Türkiye’deki pek çok yerli yapımın da yer alması beklenirken hangi oyunların ilgi göreceği de merak ediliyor.

17 Ağustos tarihinde başlayacak olan etkinlik 21 Ağustos 2016 tarihine kadar devam edecek ve böylece oyun konusunda tüm yenilikler etkinlikte sunulmuş olacak. 2015 yılında düzenlenen etkinlik 345 bin kişinin katılım ile tamamlanırken bu yıl fuara katılımın daha da artış göstermesi bekleniyor.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s