Hayatınızı Kaydeden Uygulama

Facebook bünyesinde geliştirici olarak çalışan 2 yazılımcı, Fabric adlı uygulama ile dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardılar. Yaşanılan her günü en özel ayrıntısına kadar kaydeden uygulama bir nevi dijital günlük işlevi görüyor.

 

Hayatınızı kaydeden uygulama

 

Diyelim ki sevdiklerinizle beraber güzel bir tatil beldesine gittiniz veya yurt dışı seyahatine çıktınız güzel günler geçirdiniz, yediniz içtiniz eğlendiniz fotoğraflar çekildiniz, bunları sosyal medyada paylaştınız. Çok güzel, ondan sonra tabi ki her tatilin bir sonu vardır diyerekten işinizin başına geçtiniz haftalar geçti ama siz çoktan tatilde ne yaptığınızı, nerelerde takıldığınızı unutur oldunuz. İşte bu uygulama sistematik bir günlük oluşturarak bu problemin önüne geçiyor ve anılarınızı daima taze tutmayı hedefliyor.

İki geliştiricinin henüz başlangıç aşamasında olan uygulaması kişisel bir günlük oluşturmayı amaçlıyor. Program dahilinde gittiğiniz mekanlar, yediğiniz yemekler, çekildiğiniz fotoğraflar, notlarınız ve hatta dinlediğiniz müzikler kayıt altında tutulabiliyor.

Tabi ki bu olaylar zamanla uygulama içine gelecek güncellemeler eşliğinde olacak olaylar. Misal uygulamaya en son ne zaman sinemaya gittim ? sorusunu sorduğunuzda gittiğiniz sinemayı, filmi ve hatta seansına kadar cevap alabileceksiniz. Dediğimiz gibi bunlar için zaman var ancak uygulama şuanda IOS platformları için kullanılabilir durumda.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s