İnternet Fiyatı Artık Ucuzluyor !

TELKODER tarafından yapılan açıklamada internetin fiyatının ucuzlayacağı açıklandı.

4 ay sonra internet ucuzluyor

Bundan böyle tüm internet kullanıcıları ödemiş oldukları faturanın daha altında ödeme yaparak hizmet alacak. Kısacası alınan yeni kararlar ile internet ucuzlayacak.

Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’si Yayınladı

Alınan bilgilere göre TELKODER yaptığı resmi açıklamada, uydu terminallerinden alınan telsiz ruhsat ve kullanım ücretleri tamamen kaldırılıyor. Alınan bu karar ise bugün Bakanlar Kurulu kararı ile Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiş oldu.

Aslına bakarsanız genişbant uydu internet terminalleri bizim için yıllık ücrete vurulduğunda ortaya hatırı satılır bir rakam çıkıyordu. Tabii bunu bir de milyonlarca kullanıcı ile çarpacak olursak milyonları bulabiliyor. TELKODER’den yapılan açıklamaya göre sadece uydu hizmeti için alınan ücretlerin aylık ücretin %10’unu oluşturduğunu açıkladı. Yani tüm abonelerin ödemiş olduğu ham faturanın %10’u buraya gidiyordu.

Son Yıllarda Abone Sayısı Artmıyordu

Biliyorsunuz, ülkemiz Adil Kullanım Kotası adı altında işkencelere maruz bırakılıyor. Kullanıcılar ne yazık ki bu kota yüzünden internete erişimlerde büyük sıkıntılar yaşıyordu. Hala da yaşamaya devam ettiğimiz gibi, yapılan araştırmalara göre son yıllarda internet kullanıcılarının artmadığı ve bunun altında hangi nedenlerin olduğu araştırıldı.

Yapılacak değişiklikler sayesinde 10 bin yeni abone ve 25 Milyon TL büyüklüğündeki uydudan geniş bant internet erişimi pazarının, önümüzdeki 1 yıl içerisinde 20 bin abone ve 50 milyon TL gibi (iki katı) rakamlarına ulaşması hedefleniyor.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s