iTunes Servisi Blendle 1 Milyon Kullanıcıyı Geçti !

iTunes benzeri online abonelik modelini  dijital yayınlara uyarlayan Blendle, önemli bir eşiği geride bıraktığını duyurdu. 1 milyon kullanıcıyı geçtiğini duyuran Blendle, henüz üç ay önce betada açıldığı ABD pazarında hızlı büyüyor.

 

 

Blendle 1 Milyon kullanıcıya ulaştı

 

Hollanda merkezli Blendle servisini ilk kez 2014’te Almanya ve Hollanda’da sunmaya başlamış, kısa süre içinde 3 milyon euro yatırım desteği almış ve yakın zamanda ABD’ye açılmıştı. Geçtiğimiz yıl yüzde 300 oranında büyüdüğünü paylaşan Blendle, kullanıcılarının bu yıl sonuna kadar 20 milyon makale okuyacağını tahmin ediyor. Girişim aylık kullanıcı sayısının yüz binlerle ifade edildiğini de not ediyor, TechCrunch’a yaptığı açıklamada.

Ücretli sunulan bütün dijital gazete ve dergiler için okuduğun kadar öde modelini geliştiren sistem, bir makaleyi okumak için bütün bir yayını satın alma gerekliliğini ortadan kaldırıyor. Bunun için yayıncılarla anlaşan Blendle’ın kullanıcıları bir haber için 20 euro sent, daha uzun makaleler için ortalama 80 euro-sent ödüyor. Blendle’da sunulan içeriklerin fiyatları yayıncılar tarafından belirleniyor. Gelirler yayıncı ve sistem arasında 70:30 oranında bölüşülüyor. Program okurlara iade hakkı da veriyor. Bunun için nedenlerinizi açıkça belirtmeniz ve elbette makaleyi kopyalamamış olmanız gerekiyor.

 

Bu uygulama hakkında sizlerin düşüncesi neler ?

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s