Project Scorpio, 4K’da İddialı !

6 TeraFLOPS işlem gücüyle gelecek olan Project Scorpio, konsollar söz konusu olduğunda çok iddialı.

 

 

xbox project scorpio iddialı

Ancak 4K çözünürlük dendiğinde, yüksek işlem gücüne rağmen akıllarda soru işareti oluşmuyor da değil. 11 TeraFLOPS değerine sahip Pascal mimarili Nvidia Geforce GTX Titan X bile 4K çözünürlükte tam isteneni veremezken, Project Scorpio‘nun nasıl bir performans sunacağı herkes tarafından merakla bekleniyor.

Gamescom 2016 fuarında Xbox Oyun Pazarlama Departmanı Başkanı Aaron Greenberg, Project Scorpio’nun 4K çözünürlükte istenen performansı sunacağına duyduğu güveni, yaptığı bir açıklamada vurguladı.

Bu açıklamayı kısaca çevirecek olursak, Project Scorpio‘yu tasarlarken özellikler konusunda oldukça duyarlıydık ve 4K çözünürlüğü konsollara nasıl düzgün şekilde getirebileceğimize odaklandık. Bugünlerde PC platformunda 4K oyunculuk, pek çok farklı seçeneklerle mümkünken, konsol piyasasında ise ne yazık ki bunları söyleyemiyoruz. Büyük bir seyirci kitlesini nasıl kendimize çekerizdiye düşünürken tam da ihtiyacım olan 6 TeraFLOPS gücünde bir GPU yapabileceğimizi hissettik.Forza Horizon 3, Halo Wars 2 ve Gears of War 4 gibi oyunlarda bugün PC platformunda harika çözünürlüklere ulaşıldı. Konsollarda ise bu şu an için mümkün değil ancak gelecek yıl bunu getireceğiz.

Konsolun çıkış tarihi hakkında net bir zaman verilmedi ancak 2017 yılını işaret etti.

 

 

Sizce Xbox yeni geliştirecei konsolda ve 4K da ne kadar başarılı olabilecek ? Gerçekten istediğimiz performansı bize 4K çözünürlükte dahi yaşatabilecek mi ? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsanız seviniriz…

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s