Uçan Taksi Dönemi Başlıyor !

Son dönemlerin en önemli firmaları arasında yer alan Airbus yolcu taşımacılığını çok farklı bir boyuta taşımak için hazırlanıyor.

 

Uçan taksi dönemi başlıyor

 

Gökyüzünde yolcu taşıyacak sürücüsüz taksiler için ilk çalışmaların başladığı belirtilirken 2017 yılı itibariyle bu konuda test çalışmalarına başlanacağı ifade edildi. Bu bakımdan önümüzdeki yıllarda gökyüzünde yolculuk yapmak mümkün olabilecek.

Airbus tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte gökyüzünde yolcu taşıyacak sürücüsüz sistemler için firma tarafından çalışmalara başlandığı ifade edildi. Yapılan bu net açıklamalar ile birlikte önümüzdeki günlerde test aşamalarına başlanılacağı öğrenilen yolcu taşımacılığının nasıl olacağı ve bu konuda kişilerin nasıl bir imkandan yararlanabileceği yine önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar ile birlikte görülebilecek.

 

Durakları özel olacak

Uçan taksi ile yolculuk etmek isteyen kişilerin özel duraklara gitmesi gerektiği belirtilirken bu duraklardan kişiler özel araçlar ile alınarak asıl uçan taksilerin bulunduğu bölgeye götürülecek. Bu sayede yolcular sadece duraklara giderek bu imkandan yararlanabilecek. Yapılan açıklamalar oldukça kısıtlı olsa da fikir ile ilgili detayların paylaşılması bekleniyor. Üstelik valizlerin taşınması gibi tüm işlemlerde yine insansız hava araçlarında yer alan özel robotlar ve sistemler tarafından gerçekleştiriliyor.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s