Oyuncu klavyesi alırken nelere dikkat edilmeli ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Oyuncu klavyesi alırken nelere dikkat etmelisiniz bunları anlatacağım. İsterseniz maddeler halinde başlayalım.

 

Oyuncu klavyesi alırken nelere dikkat edilmeli

 

1-Olmassa olmaz Ergonomi :Klavye alırken dikkat etmeniz gereken en büyük nokta klavyenin size  olan ergonomisi bakın alıtını çizerek söylüyorum size olan ergonomisi. Şimdi neden bu şahsa özel derseniz her klavye dünya standartlarında ve oyuncuların önerileri ile yapılmaktadır. Ancak sizin el yapınız ve klavye kullanışınız diğer insanlara göre farklı olabilir. Bu yüzdende klavye almadan önce resimlerine bakmakla yetinmeyin ya bir tanıdıktan ya da bir tehşir ürününde klavyeyi nasıl kullanabileceğiniz konusunda test edin. Buradaki size uyma olayı sizin elinizi ağrıtmamalı köşeler ya da kenarlar kemiklerinize denk gelmemeli ve her tuşa rahatça erişebilmektir.

2-Dil :Klavye alırken klavye’nin Q , F ya da yabancı Q klavyemi buna dikkat edin daha sonra tuşların yerleri başka ya da bazı harfler ( ç, i, ö vs) yok demeyin.

3-Makro :Aslında makro olayı fps gibi oyuncular için pek işe yarar bir şey değil genelde moba (strateji) vs oyuncuları için gerekli ekstra tuşlardır. Eğer bir fps oyuncusu iseniz makrolu alacağım diye kafaya takmayın olsa da olur olmasa da pek bir şey değişmez ancak moba oyuncusu iseniz makro neredeyse şart dır.

4-Malzeme kalitesi :Klavye alırken klavyenin sağlam olması tuşların ve kasasının sizin cildinizi tahriş etmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde  oyun oynarken yanlışlıkla klavyeye vurunca çat diye bir ses gelir ya da belli bir müddet sonra kolunuz hep kızarmış olur. Klavyenin kablosu sarılı bir yapıda olması klavyenin ömür’ünü uzattığı için sargılı kabloda önemlidir(He bide kabloda kısacık olmasın ki klavyeyi pc’nin arkasına takınca masanın üstünde rahatça hareket etsin). Son olarak da klavye de Number tuşları da sağ tarafta ayriyetten olması da çok önemlidir(Bazı oyunlarda ;Gta V gibi bu tuşlar hayati önem taşır).

Bonus : Ee oyuncu adamlarız birazda şeklimiz olsun derseniz ledli aydınlatmayı da eksik etmeyin.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s