Mouse Pad Alırken Nelere Dikkat Etmeli ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere mouse pad alırken nelere dikkat etmeliyiz bunları anlatacağım. İsterseniz maddeler halinde başlayalım.

1-Boyut: Mosue pad alırken ilk önce hangi boy bir mouse pad alacaksanız kafanızda onu canlandırın. Bu ölçüyü nasıl belirleyeceğiz derseniz. Eğer klavyeniz de bilek desteği yok ise uzun (klavyeyi de kapsayan) bir mouse pad almalısınız ama dikkat edin masanıza fazla büyük gelmesin.  Eğer mouse’u  klavyeye göre biraz ileride kullanıyorsanız o zaman standart mouse padlerin daha büyük boylarında gerekmektedir. Eğer ki siz standart bir kullanıcı iseniz orta boy bi mouse pad işinizi görecektir.

990581707_398

2-Kullanış: Aslında kullanıştan kastım bazı mouse padler de sıvı dolgulu bilek desteği var. Aslında bu ne kadar kullanışlı bilinmez ancak bunu sizin teşhir ürünleri ile denemeniz gerekmekte.

Acme-Gell-Bilek-Destekli-Mouse-Pad-1

3-Malzeme kalitesi: Arkadaşlar mouse pad alırken en önemli etkenlerden biride bu. Eğer alacağınız mouse pad’in malzeme kalitesi kötü ise belli bir müddet sonra bileklerinizde kabarmalar kaşıntılar hatta yaralar bile oluşturmakta. Mouse pad’in kaygan yeri çok tırtıklı olmamalı , kenar dikişleri var ise dikişler çok sert örgülü olmamalı , mouse pad’in alt kısmının kaydırmaz malzemeden kolay aşınmaz olması önemlidir.

4-Kayganlık: Aslında mouse pad kayganlığı düzenlemek için alınmaktadır. Bu kayganlığı kendi fareniz ile teşhir ürünlerinde denerseniz daha iyi bir sonuç elde edersiniz. Yalnız unutmayın ne çok kaygan olmalı ne de çok sert olmalı kontrol sizde olmalı( fareyi bırakınca hemen durmamalı çok az ileri gitmeli)’dır.

Son olarak mouse pad’i çok düz renk seçmemekte fayda var birazda şekliniz olsun klavye farenize uysun 😉

maxresdefault

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s