Dropbox Şifreleride Çaldırmış !

Dropbox’un 2012 yılında yaşanan hack girişiminde 68 milyon kullanıcısının e-posta adresleri ve hesap şifreleri gibi bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı.

 

Dropbox Şifreleride Çaldırmış dropbox hacklendi

 

2012 yılında gerçekleşen Dropbox’un hack’lenmesi olayında kaç adet hesabın bu durumdan etkilendiği birçok tartışmaya yol açmış, bazı kaynaklar bu sayının 68 milyon civarında olduğunu öne sürmüştü. Dropbox da yine aynı yıl yaptığı açıklamada bir hacker’ın kendi dahili sistemlerine ve dolayısıyla kullanıcı e-posta hesaplarından oluşan bir listeye eriştiğini duyurmuştu.

Motherboard, güvenlik uzmanı Troy Hunt ve çevrimiçi sızıntı takipçisi LeakedSource tarafından, 4 yıl önce yaşanan bu hack girişimi ile ilgili yeni yapılan açıklamalara göre, o dönem hack’lenen hesap bilgilerinin e-postaları yanında şifreleri de içerdiği belirtiliyor.

Dropbox yetkilileri de yine bir açıklamayla söz konusu kullanıcı adları ve şifrelerin 2012’nin ortalarında yaşanan hack hadisesinden kaldığını doğruladı. Firma 2012’den beri şifrelerini değiştirmemiş olan kullanıcılarını şifrelerini güncellemeleri gerektiği konusunda uyarıyor.

 

Dropboxun böyle bir olayı 4 yıl sonra anlatması sizce de saçma değil mi ? 4 yıl sonra gelmiş şifreleri değiştirin diyorlar. Zaten çalınacak olan bilgiler çoktan çalınmıştır herhalde…. Sizler ne düşünüyorsunuz ?

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s