Google Chrome Artık Az Ram Kullanacak !

Google Chrome RAM tüketimi nedeniyle sürekli eleştiri alırken, tarayıcının bu konuda iyileştirmeler ile düzeltileceği açıklandı.

 

Google Chrome Artık Az Ram Kullanacak

 

Google Chrome için alınan karar Google tarafından resmen açıklanırken yapılan açıklamalarda Chrome için 1-2 ay gibi bir sürenin gerektiği açıklandı. Bu süre il birlikte gerekli değişikliklerin yapılacağı açıklanırken çalışmaların ana odağı performans olacak.

Özellikle Microsoft tarafından geliştirilen ve performans açısından çok daha iyi olan Edge’ye karşılık olarak Google tarafından bir hamlenin yapılması beklenirken, bu hamlenin gelmesi ile birlikte Chrome yenilenen haliyle çok daha iyi bir performans sunabilir. Bu durum tarayıcısı sektöründe Chrome için uzun yıllar daha liderliği de getirebilir.

CPU ve GPU kullanım oranlarının azaltıldığı bir Chrome tüm kullanıcıları daha da memnun edecek. Zira özellikleri ile Google Chrome oldukça ilgi çekerken, sadece yüksek tüketimleri eleştiri alıyordu. Tarayıcıda yapılacak yeni güncellemeler ile birlikte yeni bir versiyon kullanıcılara sunulacak

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s