GIF Çılgınlığı Whatsapp’ıda Vurdu!

Anlık mesajlaşma denince şuan için akıla ilk gelen uygulama olan WhatApp Messenger’a yeni bir güncelleme geleceği duyuruldu. WhatsApp, yakında yayınlanacak güncellemeyle birlikte GIF desteğine kavuşacak.

whatsapp

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında patron konumunda olan WhatsApp Messenger yeni bir güncellemeye hazırlanıyor. (GIF) Son dönemde sosyal medya uygulamaları için yenilikçi adımların yaşandığı bir sürece girmiştik. Öyle ki Instagram’ın büyük eleştirilerle karşılanan özelliği “Stories“, Facebook’ta Rio 2016 ile birlikte yeni stickerlar ve filtreler, Linkedin’e video desteği, Tumbler’a reklam yenilikleri gibi pek çok yeni düzenlemeler gelmişti. Özellikle Facebook Messenger servisinde GIF desteğinin üzerinde duran Facebook, sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması bu özelliği WhatsApp’a da getirmeye hazırlanıyor.

Daha önceden Android platformunda cihazını rootlayan  kişilerin zaten GIF göndermesi mümkündü ancak WhatsApp, yeni güncellemesiyle tüm kullanıcılara gif gönderme imkanı sunacak ve mesajlarda bu formattaki görsellerin çok daha yaygınlaşmasını sağlayacak.

Advertisements

Author: Emirhan Dogan

Teknoloji / Sinema / Müzik / Web Tasarım / Yazar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s